SIK SORULAN SORULARÜrünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Basınç düşürücü vana, tesisat içerisindeki basıncın daire girişlerinde ayarlanan bir değere düşürülmesini sağlar.

Basıncın daire girişlerinde sabit bir değere düşürülmesi ile harcanacak su miktarı azaltılır, kullanıcıların su sarfiyatları düşürülür. Böylece, hem suyun tazyikli gelerek kullanıcı konforunu düşürmesinin önüne geçilir, hem de harcanan su miktarı azaltılarak fatura bedellerinin düşürülmesi sağlanır.

Basınç düşürücü vana, mevcut binalarda da kullanılabilir, bunun için daire girişlerindeki boru hattı üzerinde 5xboru çapı kadar mesafenin bulunması kafidir.

Basınç düşürücü vana montajının uzman bir tesisatçı tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Basıncın daire girişlerinde sabit bir değere düşürülmesi ile harcanacak su miktarı azaltılarak kullanıcıların su sarfiyatları düşürülür.

Basınç düşürücü vana montajı daire bazlı olarak yaklaşık 2 saat sürmektedir.

 

Basınç düşürücü vana dikey olarakta takılabilir ancak yatak olarak taklıması önerilir. Vana dikey olarak monte edildiğinde diyaframa eşit olmayan bir basınç uygulanır ve bu basınç vana içinde aşınmaya neden olabilir. Dikey kullanılan vanaların düzenli olarak bakımı yapılmalıdır.

Basınç düşürücü vanaların bakımı 1-3 yıl arasında (kullanım koşullarına bağlı olarak), konusunda uzman tesisat firmaları tarafından yapılmalıdır.

Basınç düşürücü vanaların yedek parçaları da satılmaktadır. İlgili ürün kataloğundaki kodlarla bayilerimizden sipariş edilebilirler.

Basınç düşürücü vananın çıkış basıncı yeşil ayar kadranını çevirerek yapılır.

Basınç düşürücü vananın giriş basıncının salınımı çıkış basıncını etkilemez.

Filtre sistemleri tesisat suyu içerisindeki, tesisata ve tesisat ekipmanlarına zarar verebilecek artık maddelerin tesisattan arındırılmasını sağlarlar. İçme kalitesinde su elde edilebilmesi için özel arıtma sistemleri kullanılması gerekir.

Filtre sistemleri tesisat suyu içerisindeki; çapak, kum, tortu gibi tesisata ve tesisat ekipmanlarına zarar verebilecek artık maddelerin tesisattan arındırılmasını sağlayarak tesisat ve tesisat ekipmanı ömürlerinin uzamasına katkıda bulunur.

Ters yıkamasız filtre modellerimizde filtrenin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Filtrenin temizlenemez hale gelmesi durumunda sadece filtre ızgarasının değiştirilmesi yeterli olabilir. Ters yıkamalı modellerimizde filtre temizliği manuel olarak filtre vanasından veya otomatik olarak filtre motorlarıyla sağlanır. 

Filtre temizliği için, filtre içerisindeki ızgaranın temizlenmesi gereklidir. Bu işlem için filtre önü ve arkasındaki kesme vanaları kapatılarak iki kesme vanası arasındaki tesisat suyunun boşaltılması gerekecektir. Bu işlemlerin tesisatçılar tarafından yapılması tavsiye edilir.

Filtre montajının yapılabilmesi için boru hattı üzerinde 5xboru çapı kadar mesafenin bulunması kafidir. Bakım ve montaj kolaylığı sağlaması için filtre önünde ve arkasında birer kesme vanası bulunması tavsiye edilir. Montaj işlemi yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Filtreler yaygın olarak kullanım suyu hatlarında kullanılırlar.