SIK SORULAN SORULARÜrünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Tüm evohome bileşenleri 868 Mhz frekansında çalışmaktadır. 30 metrelik menzil garantimiz var ancak bu mesafe, yapının özelliklerine göre değişebilir. Bu nedenle noktadan noktaya sinyal testini öneriyoruz. Bu konuda Bağlantılı Uzmanlarımızdan biriyle iletişim kurabilirsiniz.

evohome, minimum 5 derecelik donma koruması ile her zon için günde en fazla 6 ayrı zaman ve sıcaklık profiline imkan vermektedir.

Evet. Ancak taşınacağınız evdeki evohome sistemini söküp yeni evinizde kurmak için Uzman Tesisatçılarımızla iletişime geçmek isteyebilirsiniz.

Bir odada birden fazla radyatörünüz bulunuyorsa, yine her Radyatör için bir HR92 Kablosuz TRV başlığına ihtiyacınız olacak. Kurulum sırasında birinci HR92 Sensör ve Aktüatör olarak, diğer HR92'ler ise Aktüatör olarak belirlenecektir.

Evohome, radyatörlü ve yerden ısıtmalı sistemlerde kullanılabilir. Radyatörlü sistemlerde kullanılaması için radyatörlerde termostatik radyatör vana gövdesi takılı olmalıdır. Radyatör vanalarınızda 1-5 arası sayılarla belirtilen bir ayar yapılabiliyorsa radyatörlerinizde termostatik vana olduğunu anlayabilirsiniz. Evohome, kontrolör başına on iki ısıtma zonunu ve bir sıcak su zonunu desteklemenizi sağlayacaktır.

Evet, radyatör üzerinde yine HR92'ye ihtiyacınız olacak, ancak bu tamamen bir aktüatör gibi hareket edeceğinden, bu bölge için harici sıcaklık sensörü görevini yapacak bir Y87RF gerekecektir. Ancak, bu radyatör çoklu radyatör zonu kurulumunun bir parçasıysa ve ana algılayıcı radyatör değilse, harici sıcaklık sensörü gerekmeyecektir.

Elektrik kesildiğinde, evohome Kontrolörünüzün yedek bataryası, elektrik geri geldiğinde ayarların geri yüklenmesini sağlayacaktır.

Birçok eski ısıtma kontrolörü, belirli bir saatte, örneğin uyandığınızda doğru sıcaklığın olması için ısıtmanın ne zaman başlaması gerektiğini tahmin etmenizi gerektirir. Bu tahmin işi oldukça verimsizdir ve değişen her mevsim için sürekli ayarlama gerektirir.


Optimum başlatma teknolojisi, belirli bir zamanda bir "ayar noktası" sıcaklığı belirlemenizi sağlar ve böylece evohome tam olarak doğru zamanda bu noktaya gelecek şekilde çalışır. evohome, evinizin nasıl ısındığını ve soğuduğunu anlar. Saat 07.00'de 21 derecede olmasını isterseniz, tam o anda bu sıcaklıkta olacak şekilde ayarlanacaktır. evohome eve dinamik bir şekilde uyum gösterir, bu nedenle daha serin bir başlangıç noktasındaysa, nereye geleceğini önceden hesaplar ve optimum konfor sağlar.

Optimum durdurma teknolojisi, programlanmış düşük sıcaklık ayar noktasında tasarruf sağlamak için aynı ‘değişken mantığı' uygular. Diyelim ki evinizin sıcaklığının gece saat 11'de 21 dereceden 18 dereceye inmesi için ayarlama yaptınız. Geleneksel sistemlerde kombi duracak ve merkezi ısıtmada kalan ısı evi ‘sıcak’ tutmaya devam edecektir. evohome, evin nasıl tepki verdiğini anlar ve ısıtma sistemindeki artık ısının verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için kombiyi doğru zamanda, doğru bir şekilde durdurarak enerji tasarrufu sağlar.

evohome Kontrolörü, Şarj İstasyonundan çıkarıldığında 2 saate kadar kullanılabilir. Şarj İstasyonu'ndan çıkarıldığında, cihazın istasyona geri takılması gerektiğini hatırlatmak için yaklaşık 20 dakika sonra sesli sinyal verecektir. evohome sistemi, sensörler ve aktüatörler arasında kablosuz iletişimi kullandığından, ana elektrik kaynağına bağlı olması gerekir; böylece evohome Kontrolörden sürekli faydalanacaktır.

Evet. Termostatınız, hafızasında sakladığı zaman programıyla çalışmaya devam edecektir. Bununla birlikte, internet bağlantısı gelene kadar ısıtma sisteminizi uzaktan denetlemeniz mümkün olmayacaktır.

HR92, halihazırda üretilen TRV'lere M30 x 1,5 mm'lik bir kablo ile doğrudan bağlanabilir. Resideo, bazı alternatifler ürünlere (ACH28, M28 1.5mm, AOV30 M30 1.0mm, EVA1 Danfoss RAV ve RVL TRV'ler) uyum sağlayabilecek adaptörleri de ayrıca satışa sunmaktadır. Bu seçeneklerden hiçbiri uygun değilse, mevcut parçaları, Resideo'nun da sunduğu V120-15A (15 mm açılı vana gövdesi) veya VR20-15S (15 mm düz vana gövdesi) gövdeler ile değiştirmeniz gerekecektir.

Honeywell Home Akıllı Zonlama sisteminin ana ilkeleri enerji tasarrufu ve atık azaltımıdır. Gereksiz enerji kullanımını, yalnızca kullandığınızda ısıtma yaparak ortadan kaldırırsınız. Diğer odaları daha düşük bir sıcaklığa ayarlayabilir ve böylece enerji ve paradan tasarruf edersiniz.


Honeywell Home, zonlama ve uzaktan kontrolün doğal avantajlarından yararlanmanın yanı sıra ürünleri herkes ve her durum için daha verimli ve daha özelleştirilmiş hale getirerek müşterilerine düzenli olarak bildirim yapmaya ve yeni ürünler geliştirme konusunda çalışmaya devam edecektir.

Kullanıcıların Honeywell Home kurulumu yapan uzmanların sahip oldukları deneyimden en iyi şekilde yararlanmalarını da öneririz. Uzmanların kapsamlı ve kişiye özel çözüm üretmelerini sağlamak üzere onlarla birlikte çalışmak önemli faydalar sağlayacaktır.

Total Connect Comfort (Toplam Bağlantı Konforu) hesabınıza giriş yapın ve evohome termostatınızı kaydettiğiniz konumu seçin. Termostatınızın MAC'i (ortam erişim kontrolü), sayfanın 'Bu Konuma Atanan Cihaz' bölümünün altında görüntülenir.

Her bir zonun ısıtma zamanını ayrı ayrı, aşağıdaki iki yöntemden birini kullanarak programlayabilirsiniz:

- Termostat üzerinde SCHEDULE (program) düğmesine basın ve zonlarınızdan birini seçin

- Mobil uygulamadan herhangi bir zonu girin ve ekranın sağ üst köşesindeki takvim ikonuna basın

Değişikliklerinizi kaydettikten sonra, sistem tüm ısıtma programınızı birkaç dakika içinde senkronize edecektir.

Her evohome Kontrolörü, Masaüstü Standı ile birlikte gelir; ancak evohome kontrolörünüzü duvara monte etmek istiyorsanız şebekeye kablolanması gereken ATF600 duvar montaj kitini satın alabilirsiniz. Bu tür bir kurulum için Uzman Tesisatçılarımızla iletişime geçebilirsiniz.

evohome kontrolörü, ısıtma sisteminizin 'beyni' haline gelir. Kullanımı kolay ekranı, dokunmatik ve tam renklidir. evohome, tekli ekran tasarımıyla evinize ve sisteminizin nasıl çalıştığına dair çok sayıda bilgi verir. 

Tüm elektrik tesisatının kalifiye bir kişi tarafından yapılmasını önermekteyiz. Tesisata başlamadan önce, zonlama sistemi dikkatle planlanmalıdır.

TRV vanası yoksa veya yerden ısıtma varsa, onaylı bir tesisatçıya başvurmanızı öneriyoruz. TRV vanaları varsa, 'radyatör zon kitleri'nin sökülüp takılması basit bir işlemdir. Bu, evohome'u olan ve zaman içinde Akıllı Zonlama bölgelerini artırmak isteyen müşteriler için tasarlanmıştır.

Sistemin kurulumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, paketin içeriğindeki Kurulum Kılavuzunun tamamını indirin.

İnternet bağlantılı termostatlarımız sadece bizim tarafımızdan kullanılabilen 868Mhz bandında çalışan tescilli iletişim protokolünü kullanmaktadır. Dolayısıyla başka herhangi bir kablosuz aygıta müdahale etmeyecektir.

Halihazırda herhangi bir kablosuz tekrarlayıcı (repeater) sağlamamaktayız Menzil genişletilemez.

Ev ortamında, binanın yapısına bağlı olarak, 30m'lik güvenilir bir menzilde erişim sağlanabilmektedir.

evohome kurulum talimatları ve kullanım kılavuzları gibi detaylı bilgileri içeren web sitemizden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu

Kurulum Kılavuzu

evohome, zon cihazlarıyla iletişimini kablosuz olarak gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla kablo döşemek veya evin düzenini bozacak herhangi bir işlem yapmak zorunda kalınmaz. Ayrıca akıllı zonlama sistem yapılandırmanız istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Evinizi yeniden dekore etmeniz veya odaları değiştirmeniz gerektiğinde, bugün yatak odası olan bir oda, yarın tamamen farklı bir eşya yerleşimiyle bir çalışma odası haline gelebilir. Böyle bir durumda, yeniden kablolama veya yeni bir tesisat gerektirmez. Herhangi bir sorunuz olması durumunda, Resideo onaylı bir tesisatçıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hayır. evohome, Elektrikli Yerden Isıtma kontrolü için uygun değildir.

Yerden Isıtma Kontrolörü, bir dağıtıcıdan kontrol edilen ıslak Yerden Isıtma sistemleri ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Zemin sensörü için bir giriş bulunmamaktadır. Zemin sıcaklığı, karıştırma vanasını, manifold üreticisi tarafından tavsiye edilen uygun sıcaklığa ayarlayarak kontrol edilir. Oda termostatı, oda sıcaklığına ve istenen ayar noktasına bağlı olarak sisteme bir talep sinyali gönderir.

Her bir evohome kontrolörü, maksimum 12 ısıtma zonu ve bir sıcak su zonu kontrol etme kapasitesine sahiptir.

Zonlama, tipik kullanım durumuna bağlı olarak evinizi çeşitli alanlara bölmenizi sağlar, böylece evde nerede ve ne zaman vakit geçirdiğinize bağlı olarak farklı alanları ısıtabilirsiniz. Bütün evi bir zonda ısıtmak, bir düğme ile tüm aydınlatmanızı kontrol etmek gibidir. Zonlama, belirli alanları kullanırken en düşük maliyetle maksimum konforlu ısıtma sağlar. Bir zon, bir veya daha fazla radyatörden oluşabilir.

Honeywell Home, Amazon Alexa skills (beceri) listesinden seçilebilecek bir dizi "skill" oluşturmuştur. Amazon Alexa App içindeki Skills listesinde, Smart Home (Akıllı Ev) kategorisine girmeniz ve Honeywell Home Skills'i eklemeniz yeterli. Burada, Honeywell Home hesabınızı Alexa'ya bağlamanız istenecektir. Ekrandaki adımları izleyin. Alexa (ana açılır menüden) Smart Home bölümüne gitmenizi ve 'cihazları keşfetmenizi' isteyecektir. Tüm Honeywell Home zonları keşfedilecektir. Buna ek olarak, "Dışarıda modu" (Away Mode) "Ekonomi modu" (Economy mode) ve "Özel mod" (Custom mode) olarak listelenen 'mod'ları da göreceksiniz.

Aşağıdaki gibi komutlar verebilirsiniz:

"Alexa, banyomu 21 derece yap"

(Sıcak su seçeneği yüklediyseniz) “Alexa, sıcak suyu aç”

"Alexa, ekonomi moduna geç"

Zonlar ve sıcak su için, bu değişiklikler bir sonraki planlı değişim noktasına kadar ayarlanacaktır. Örneğin, sıcak suyunuzu öğleden sonra 5'te açarsanız ve saat 6'da açılıp 10'da kapanmak üzere programlandıysa, saat 5'ten 10'a kadar açık kalır. 'Mod' komutları ise (örn. Alexa, dışarıda modunu aç), siz bunları iptal edene ve değiştirene kadar kalıcı olacaktır.

Halihazırda komutlara zaman programı ayarlayamazsınız. evohome Wi-Fi ve Tekli Zon Termostatı için zon komutları, bir sonraki zaman programına kadar çalışacaktır. Örneğin, "Alexa banyomu 1 saat için 21 derece yap" diyemezsiniz.

Honeywell Home termostatik radyatör vanaları, piyasadaki tüm radyatör çeşitleri ile uyumludur. Son zamanlarda kullanılmaya başlanan, çekirdekli radyatörler için uygun montaj aparatlarının kullanılması gerekir. Destek için bize e-posta veya websitemizin iletişim bölümü aracılığuyla ulaşabilirsiniz.

Termostatik radyatör vanaları ortam sıcaklığının istemiş olduğunuz sıcaklık değerinde kalmasını sağlayarak size konfor sunarken, yakıt tasarrufu da sağlar.
Termostatik radyatör vanaları, radyatörlerin sıcak su girişine takılırlar ve radyatöre giren su akışını kontrol ederek, radyatörün gereksiz yere ısınmasını önlerler. Oda sıcaklığı, ayarlanan değerin altına düştüğünde vana tekrar açılarak radyatöre sıcak su girmesini ve radyatörün talep edilen sıcaklığa ulaşmasını sağlar.

Bu sayılar ortam sıcaklık değerlerini gösterir. Örnek olarak T3001 modelimizde vana üzerindeki değerlerin denk geldiği ortam sıcaklıkları şöyledir: 0: Kapalı, 1: 14°C, 2: 18°C, 3: 21°C, 4: 24°C, 5: Maksimum 

Bazı radyatör vanalarımız 1-5, bazıları ise 1-6 arasında ayar değerlerine sahiptir. Kullanım kılavuzundan sayıların derece karşılıklarını kontrol edebilirsiniz.

Honeywell Home termostatik radyatör vanaları hem merkezi hem de bireysel ısıtma sistemleri için uygundur.

Bu süre dış ortam sıcaklığı, radyatör büyüklüğü, oda metrekaresi, su sıcaklığı, evde bulunan insan sayısı gibi değişken etkenlere doğrudan bağlı olduğundan farklılık gösterecektir.

Honeywell Home termostatik radyatör vanaları tamamen ortam sıcaklığını baz alarak çalışırlar. Bu nedenle sıcaklık ölçümünde bir yanlışlığa neden olmaması için harici ısıtıcıların termostatik radyatör vanasından olabildiğince uzak konumlandırılmasına dikkat edilmelidir.

Honeywell Home termostatik radyatör vanalarının sıcaklık ölçümü; TRV'nin hemen önünde perde, koltuk gibi sınırlayıcı bir alan oluşturan unsurların yer alması, doğrudan güneş ışığına maruz kalması, dikey olarak monte edilmesi, kapalı bir alan içerisinde (niş gibi) bulunması gibi durumlarda hatalı olacaktır.

Bu tür durumlarda termostatik radyatör vanası tipi değişiklik göstermez, ancak sıcaklık algılamasının doğru olarak yapılabilmesi için harici ortam sıcaklık sensörü kullanılmalıdır.

Honeywell Home termostatik radyatör vanalarının mevcut termostatik radyatör vanası ile değiştirilebilmesi için radyatör vana gövdenizin uyumlu olması yeterlidir. Uyumlu olmayan vana gövdelerinin değiştirilmesi veya uygun adaptör aparatının kullanılması gereklidir.

Termostatik radyatör vana gövdesinin değiştirilmesinin gerekmeyeceği durumlarda su tahliyesine gerek yoktur. Honeywell Home termostatik radyatör vanalarının montajı, tak-çıkar yöntemiyle, kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Radyatör vana gövdesinin değişeceği durumlarda ise radyatör giriş ve çıkış vanaları kapatılarak sadece montaj yapılacak radyatör suyunun boşaltılması yeterli olacaktır.

Radyatör vana gövdesinin değiştirilmesinin gerekmeyeceği durumlarda TRV montajı birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Radyatör vana gövdesinin değişeceği durumlarda ise radyatör kapasitesine bağlı olarak yaklaşık 15 dakika içerisinde (tek bir radyatör için) değişim işlemi tamamlanabilmektedir.

Termostatik Radyatör vana gövdesinin değiştirilmesinin gerekmeyeceği durumlarda montajı tesisat bilgisi olsun olmasın her kullanıcı rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Termostatik radyatör vana gövdesinin değişeceği durumlarda ise montajın bir tesisatçı tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.

Konusunda uzman tüm tesisatçılar termostatik radyatör vanası ve vana gövdesi montajını yapabilirler.

Honeywell Home termostatik radyatör vanaları ortam sıcaklığının istemiş olduğunuz sıcaklık değerinde kalmasını sağlayarak size konfor sunarken, ortamın isteğinizden daha fazla ısınmasının önüne geçerek yakıt sarfiyatının da önüne geçerek tasarruf etmenizi sağlarlar.

Honeywell Home termostatik radyatör vanaları tamamen mekanik presipler ile çalışırlar. Yapılacak olan kademe ayarı vana içerisinde bir genleşme-büzüşme alanı tanımlar. Tanımlanan bu alana göre radyatör vanası açık/kapalı konum geçişini sağlar.

Honeywell Home termostatik radyatör vanaları ihtiyacınız olan tüm alanlarda kullanılabilir. Ancak kombili sistemlerde, su sirkülasyonunu kesmemek için ev içerisindeki radyatörlerin tamamına termostatik radyatör vanası takılmsaı tavsiye edilir.

Termostatik radyatör vanası, ihtiyacınızdan daha düşük bir değere ayarlanmış olabilir. Bu durumda vana üzerinden daha yüksek bir ayar seçerek oda sıcaklığınızı gözlemleyiniz. Oda sıcaklığınız yapmış olduğunuz ayara rağmen istenilen değere ulaşamıyorsa montajın talimatlara uygun olarak gerçekleştirilmemiş olması veya vana gövde uyumsuzluğu sebebiyle odanız ısınmıyor olabilir. 

Termostat, ortam sıcaklığına göre kombi çalışma periyotlarını düzenler. Termostatik radyatör vanaları ise ortam sıcaklığına göre radyatörler üzerindeki su geçişini düzenlerler. Bu nedenle, termostat ve termostatik radyatör vanalarının bir arada kullanılması enerji tasarrufunuzu önemli ölçüde arttıracaktır. Dikkat edilmesi gereken nokta termostatın bulunduğu odaya radyatör vanası takılmaması veya maksimum sıcaklığa ayarlanması gerekir. Buradaki amaç termostatın kombiyi çalıştırmaya devam edeceği bir ayar anında termostatik radyatör vanasının su akışını kesmesini önlemektir. 

Enerji Verimliliği Kanunu uyarınca, merkezi ısıtma sistemine sahip radyatörlü binalarda minimum ortam sıcaklığı 15°C olmalıdır. Bu limitlemenin ancak termostatik radyatör vanaları ile sağlanabilmesi mümkün olduğundan merkezi ısıtma sistemleri için termostatik radyatör vanası kullanımı zorunludur.

Enerji Verimliliği Kanunu uyarınca merkezi ısıtma sistemine sahip radyatörlü binalarda termostatik radyatör vanası kullanımı zorunludur.

 

Evinizin izolasyona sahip olması evinizden dış ortama olan ısı kayıplarının önüne geçilmesinde önem teşkil etmektedir. Ancak termostat kullanımı evinizin izolasyonu ile doğrudan bağlantılı değildir. Evinizde izolasyon bulunmasa bile termostat kullanmanız enerji tasarrufu elde etmenizi sağlayacaktır.

Termostat kullanmamanız halinde evinizin sıcaklığını kombinizin üzerinden ayarlamaya çalışır, sıcaklığın artması durumunda ayar değerini düşürüp, azalması durumunda ayar değerini artırarak talebinizi karşılamaya uğraşırsınız. Böyle bir yöntemle enerjiyi de daha fazla tüketirsiniz. Termostat kullanırsanız, ihtiyacınız olan ortam sıcaklığını termostat üzerinden ayarlamanız yeterli olur. Termostat girmiş olduğunuz ayar sıcaklığına göre kombinizin çalışmasını düzenleyecektir.

Honeywell Home oda termostatları, oda sıcaklığınızın istemiş olduğunuz sıcaklık değerinde kalmasını sağlayarak size konfor sunarken, yakıt sarfiyatının da önüne geçerek tasarruf etmenizi sağlar. Zaman programlaması yapılan termostat modellerimizde, termostatınız talep etmiş olduğunuz zaman aralıklarında çalışarak, gerekli olmayan zamanlarda kombinizin çalışmasını önler; konfor kaybı yaşatmaksızın yakıt tasarrufu sağlar.

Termostat ortam sıcaklığının kontrol edilmek istendiği tüm uygulamalarda kullanılabilen, oldukça geniş kullanım alanına sahip bir üründür. Türkiye'de yaygın olarak kullanılan radyatörlü veya yerden ısıtmalı kombi uygulamalarında termostat kullanılabilir.

Honeywell Home oda termostatları piyasada mevcut olan, neredeyse tüm kombi marka ve modelleri ile uyumludur. Kombinizin termostatlarımızla uyumluluğunu kontrol etmek için ürün sayfalarındaki Kombi Uyumluluk uygulamasını kullanabilirsiniz.

Termostat-kombi bağlantısı uzmanlık gerektirdiği için bağlantının Honeywell Home Uzman Tesisatçıları veya yetkili servisler tarafından yapılması tavsiye edilir.

Termostat-kombi bağlantısı uzmanlık gerektirdiği için bağlantının Honeywell Home Uzman Tesisatçıları veya yetkili servisler tarafından yapılması tavsiye edilir.

Honeywell Home Uzman Tesisatçı listesine ulaşmak için tıklayın.

Honeywell Home oda termostatlarının montajları kombinizin bulunduğu yere ve uygulama tipine göre değişiklik gösterir. Uygun koşullarda montaj, kablosuz modellerimizde yaklaşık 30 dakika, kablolu modellerimizdeyse yaklaşık 1 saat civarında tamamlanmaktadır.

Termostatın kombiye montajı uzman kişiler tarafından yapılırsa kombiye herhangi bir zarar vermez. Kombi üreticileri de termostat kullanımını tavsiye etmektedir.

Doğru koşullarla monte edilen termostat dolayısıyla kombiler garanti dışında bırakılamaz. Ancak, montaj sırasında kombinin bazı parçalarına zarar verilmesi veya uygulama hataları sebebiyle kombinizin arızalanması durumunda, üreticiler kombiyi garanti dışı bırakabilir. Bu yüzden termostatınızın montajını Honeywell Home Uzman Tesisatçılarına yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Termostat kullanılmayan evlerde kullanıcılar sıcaklığı kombi üzerinden ayarlamaya çalışır ancak kombi üzerindeki ayar, ortam sıcaklığının değil kombinin radyatörlere gönderdiği suyun sıcaklığıdır. Kombi, üzerinde ayarlanan sıcaklıktaki suyu radyatöre gönderir.
Termostatlı uygulamalarda ise, kullanıcılar arzuladıkları ortam sıcaklığını termostat üzerinden ayarlarlar. Termostat, ortam sıcaklığı istenen dereceye ulaştığında kombinin radyatöre sıcak su gönderimini yani enerji harcamasını keser. Ortam sıcaklığı istenen derecenin altına düştüğünde kombiyi tekrar çalıştırır. Ayrıca kullanıcılar programlanabilir termostat kullandıkları zaman mekanların kullanılmadığı veya ısıtmaya ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda sistemlerini kapatarak veya daha düşük sıcaklıklara getirerek enerji tasarrufu sağlarlar.
Kombi, istenen sıcaklığı üretirken sürekli çalışmadığı için termostat kullanımı enerji tasarrufu sağlarlar.

Termostat kullanmanız halinde ortam sıcaklığınız, ayarlamış olduğunuz sabit bir sıcaklık değerinde kalır. Sabit sıcaklık değeri sıcaklık dalgalanmalarının oluşmasını önler. Programlanabilir modellerle, işten eve geliş saatlerinde veya sabah erken saatlerde evinizin istediğiniz sıcaklıkta olmasını sağlayabilirsiniz.

Termostatın yerden çok yüksek veya çok alçak bir noktaya konumlandırılması, doğrudan güneş ışığına maruz kalması, kapalı bir alan içerisine yerleştirilmesi, pencerelere çok yakın konumlandırılması, radyatörlere çok yakın veya çok uzak bir noktaya konumlandırılması termostatın sıcaklık algılamasında hatalara neden olacaktır.

Termostatlar montaj şekillerine göre; kablolu, kablosuz, çalışma şekillerine göre; zaman programlı, programsız olarak ayrılırlar. Eğer kombinizden, kontrolü yapılacak odaya kablo çekilmesi sizin için bir sorun teşkil ediyorsa kablosuz termostatlarımızı tercih edebilirsiniz. Evinizin sıcaklığını haftanın ve günün farklı zamanlarında farklı derecelerde ayarlamak istiyorsanız zaman programlı modellerimizi tercih edebilirsiniz.

Honeywell Home termostatı icat eden, oda sıcaklık kontrol sistemlerinin lider üreticisidir. Honeywell Home, programlanabilir termostat modelleri optimum start/stop özellkleri ile sıcaklığın istemiş olduğunuz saatte, talep etmiş olduğunuz sıcaklığa ulaşmasını sağlar. Honeywell Home termostatları TPI (Time Proportional Integral) algoritma ile devreye girme ve devreden çıkma sürelerini düzenleyerek, maksimum konforu minimum maliyetle elde etmenizi sağlarlar. Piyasadaki diğer oda termostatlarıysa ısıtmayı ancak girilen saat geldiğinde başlatır veya sonlandırır. Bu nedenle, talep etmiş olduğunuz sıcaklığa erişmek için kombinizi daha erken bir saatte çalıştırma ihtiyacı hissedersiniz. Dış ortam sıcaklığı, evdeki insan sayısı vb. değişken etkenlerin doğrudan etki ettiği bu süreyi manuel olarak bulmaya çalışmak hem konfor hem de maliyet kaybı yaşamanıza neden olur. Honeywell Home oda termostatları bu ayarlamayı sizin için otomatik olarak gerçekleştirirler. Sanal zaman saatli modellerimizde yer alan Fuzzy Logic algoritması ise talep edilen sıcaklık değeri için kombinizin devreye girme ve devreden çıkma sürelerini düzenleyerek yakıt tasarufunu konfor kaybı olmaksınızın sunar.

Evinizdeki mevcut termostat Honeywell Home termostatla değiştirilebilir. Mevcut termostatınızın kombi ile bağlantısı olduğundan sadece oda ünitesini değiştirmek yeterlidir.

Normal kullanım şartları altında pillerin ömrü iki yıldır. Pillerin bitmesi geçerli olan zaman programınızı etkilemez ve piller kolaylıkla yenileri ile değiştirilebilir.

Honeywell Home internet erişimli oda termostatları Android ve IOS platformları ile uyumludur.

Sadece internet erişimli modellerimiz için internet erişimi gerekmekte olup diğer ürün modellerimiz için internet bağlantısı gerekmemektedir. İnternet bağlantılı termostatlarımızı, internet bağlantısı kesildiğinde termostatın üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Honeywell Home internet bağlantılı cihazları kullanabilmeniz için standart ev tipi bir internet hattına sahip olmanız yeterlidir. Honeywell Home internet bağlantılı cihazlara DHCP üzerinden bir IP adresi atanır. Bu nedenle DHCP olmayan ağlarda bu ürünler kullanılamaz.
Honeywell Home ürünleri bir çok firmanın güvenli online alışveriş ve diğer güvenli işlemleri gerçekleştirdikleri  443 portu üzerinden (HTTPS) haberleşirler. Bu port varsayılan olarak internet servis sağlayıcınız veya herhangi bir donanım kullanılarak bloke edilmez. Eğer biçimlendirilmiş bir ağ kullanıyorsanız veya bazı ek güvenlik önlemlerine sahipseniz lütfen bu portun bizim ürünlerimiz için açık olduğundan emin olun.  

Akıllı termostatı tercih ederseniz ve termostat, internet ağ geçidi ile eşleştirilmişse sıcaklık ayarınızı tamamen kablosuz olarak ve dilediğiniz yerden, dilediğiniz zamanda akıllı telefonunuz ile Total Connect Comfort uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama içindeki hızlı ayarları kullanabilir veya bir zaman programı da oluşturabillirsiniz.

Tek zonlu termostatınızı yerden 1,5m yukarıda, doğrudan güneş ışığı almayan ve hava sirkülasyonuna mağruz kalmayan bir yüzeye konumlandırmanızı tavsiye ederiz.

Akıllı Termostatınızın RFG 100 İnternet Ağ Geçidi ile internet bağlantısını sağladıktan sonra Total Conncet Comfort (TCC) uygulamasını kullanarak zaman programı oluşturabilirsiniz. Akıllı Termostat için günde en fazla altı hedef sıcaklık değeri belirleyebilirsiniz.

Total Connect Comfort uygulaması ile zaman programı oluşturmak için;

 • Takvim butonuna dokunun
 • Zaman programı bölümü oluşturmak için ekranın sol alt köşesinde bulunan artı butonuna dokunun
 • Başlangıç saatini belirlemek için saat ikonuna dokunun
 • Açılan ekranda hedef zamanı belirleyip ‘Devreye Al’ butonuna dokunun
 • Zaman programı eklemek için ‘Kaydet’ butonuna dokunun
 • Oluşturulan zaman programını diğer günlere kopyalamak için ‘Kopyala’ butonuna dokunun ve kopyalamak istediğiniz günleri seçip, tekrar kopyala butonuna dokunun. Oluşturmuş olduğunuz zaman programı istediğiniz günlere kopyalanır.

Total Connect Comfort (TCC) uygulamasını kullanarak zaman programı oluşturduğunuzda, zaman programının devreye girmesi için ‘SÜREKLİ’ modun uygulamada iptal edilmesi gerekir.

Zaman programının dışında bir sıcaklık değeri oluşturabilmek için ‘Hedef Sıcaklık Değeri’ butonuna dokunun ve açılan ekranda, sıcaklık değerinin üztüne parmağınızı basılı tutarak istediğiniz sıcaklığı belirleyin. Sürekli modu iptal edebilmek için ekranın sol alt köşesinde yar alan ‘Sürekli’ ikonuna dokunun. Açılan ekranda ‘İPTAL’ seçeneğini seçin.

Akıllı Termostat iOS veya Android cihazlarla uyumludur.

Akıllı Termostatınızın RFG 100 İnternet Ağ Geçidi ile internet bağlantısını sağladıktan sonra Total Conncet Comfort (TCC) uygulamasını kullanarak termostata erişim sağlayabilirsiniz.

TCC Websitesinden erişebileceğiniz hesabınız aracılığıyla bilgisayar ekranından da kullanılabilir.

RFG100 İnternet Ağ Geçidi’nin termostat ile eşleştirilmesi için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekir;

Kombi bağlantı modülünde

 • Öncelikle röle kutusunun kombi ve diğer metal objelerden en az 30 cm uzakta olacak şekilde monte edildiğinden emin olunuz.
 • Daha önceki tüm bağlantıları silmek için LED ışığı hızlıca kırmızı renkte yanıp sönmeye başlayana kadar 15 saniye boyunca düğmeye basılı tutun
 • LED ışığı yavaşça yanıp sönmeye başlayana kadar düğmeye 5 saniye daha basılı tutun.

Termostat üzerinde

 • Ekranda ‘Bo’ yazısı yanıp sönmeye başlayana kadar ekranın sol alt köşesindeki alana 10 saniye kadar basılı tutun.
 • Ekranda ‘Bo’ yazısı yanıp sönmeye başlayana kadar termostatı saat yönünde çevirin
 • Ekranın sol alt kısmına bir kez basarak kombi bağlantı modülüne sinyal gönderin

Bağlantı başarılı ise kombi bağlantı modülündeki LED yanıp sönmeyi durdurur. Eğer başarısız olursanız işleme baştan tekrar başlayın.

İnternet Ağ Geçidinde

 • Wifi Sembolünün yanında yeşil ışık yanıp sönmeye başlayana kadar ağ geçidinin alt tabanında bulunan butona basılı tutun

Termostat üzerinde

 • Ekranda ‘Bnd’ yazısı yanıp sönmeye başlayana kadar ekranın sağ alt köşesindeki alana 10 saniye kadar basılı tutun.
 • Ekranın sağ alt kısmına bir kez basarak internet ağ geçidine bağlantı sinyali gönderin.

Termostat kısa bir süre sonra sinyal kuvvetini ekranda gösterecek (1-5), internet ağ geçidi üzerindeki LED sürekli olarak yeşil yanmaya başlayacaktır. Eğer başarısız olursanız tekrar deneyin.

 

Oda sıcaklığı çeşitli faktörlerden etkilenir. Termostatlar tüm etkenlerden hızlıca etkilenmemeleri için termometreler kadar hassas ölçüm yapacak şekilde tasarlanmamışlardır. Sıcaklık değerindeki en ufak değişikliklerin termometrelerde olduğu gibi hızlıca algılanması termostatın oda sıcaklığını sabit tutabilmek için kombinizi sürekli devreye sokmasını gerektirir. Daha kontrollü bir sıcaklık eğrisi sağlayabilmek için termostatların sıcaklık değeri algılama hızı farklıdır.

RF sinyalin çeşitli yapı malzemelerinden (beton, tuğla, ahşap, vb.) etkinlendiği bilinmektedir. Akıllı termostat, açık alanlanlarda yaklaşık 100 metre, tipik bir evde maksimum 30m mesafeden güvenilir bir şekilde iletişim kurabilir.

İnternet bağlantısı kesildiğinde termostatınız, hafızasında sakladığı zaman programı ile çalışmaya devam edecektir. İnternet bağlantısı sağlanmadan uzaktan erişim gerçekleştirilemez.

Arzu ederseniz, internet bağlantısının olmadığı süre içerisinde sıcaklık ayarlarını da termostatın üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Röle kutusu termostat ile iletişimi kaybettiğinde sürekli kırmızı ışık yanar. Röle kutusu ile termostatın tekrar eşleştirilmesi gerekir.