Ürünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Water Leak Detector

Küçük sorunlar gününüzü mahvetmesin!

Çok yoğun geçen günlük hayatımız sırasında karşılaştığımız en küçük sorunlar bile bir anda büyük dertlere dönüşebiliyor. Çalışırken bilgisayarınıza kahve dökülürse, tamamlamak üzere olduğunuz iş bir anda yok olabiliyor. Bu yoğun iş güç arasında, bir de yaşadığımız evlerde karşılaştığımız en küçük arızaların birbirini tetikleyen sorunlara yol açması, ev halkı için kaosa neden olabiliyor. Örneğin, su sızıntısı… Pek dert edilmeyecek kadar küçük bir sorun gibi görünse de evlerde meydana gelen hasarların pek çoğunun temel nedenlerinden birini oluşturuyor. Hatta ev sigortası taleplerinin en yaygın sebeplerinin başında su hasarı geliyor.

Çatıdan gelebilecek sızıntılar, tesisat sistemindeki problemler, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi cihazlarda oluşabilecek arızalar, evinizde hasara yol açabilir. Az miktarda su bile duvarınızı, tavanınızı, zemininizi ya da mobilyalarınızı deforme edebilir. Hatta suyun akış bölgesinde bulunan elektrikli cihazlar, su teması sonrası arızalanabilir ve daha da önemlisi elektrik kaçağı ve yangın tehlikesi yaratabilir. Bunlar gözle görülen ve hemen ortaya çıkan sorunlar. Bir de hemen görülmeyen, görüldüğünde anına müdahale edilemeyen ama sağlığınız için son derece olumsuz etkiye sahip olan küf de su sızıntısı nedeniyle oluşan önemli sorunlardan biri.

Bu dertlerle uğraşmamak için su kaçaklarını hemen fark etmek gerekiyor. İşte bu noktada akıllı ev sistemleri yararlanabilecek çözümlerin başında geliyor. “Su Kaçağı ve Donma Detektörü” büyüyüp felakete yok açabilecek küçük su kaçağı sorunlarını anında bildirerek hem zaman kazandırıyor hem de büyük maliyetlerin oluşmasını engelliyor.

Lyric Su Kaçağı ve Donma Detektörü evin içinde istediğiniz yere rahatça kurabileceğiniz bir yardımcı. Örneğin, mutfakta lavabo altına koyduğunuzda su kaçaklarını veya nemdeki artışı tespit edip cep telefonunuza anında uyarı iletiyor. Böylece çatlayıp etrafa zarar verecek bir boru önceden tespit edilebiliyor, küçük ama sürekli sızıntılar nedeniyle oluşabilecek ve sağlığınıza zarar verecek küfler engellenebiliyor.  

Lyric Su Kaçağı ve Donma Detektörünün kurulumu da son derece kolay. Cep telefonunuza Honeywell Home uygulamasını indirmeniz ve W1 Detektör ile telefonunuzu eşleştirmeniz yeterli oluyor. Daha sonra yapmanız gereken detektörün nasıl davranması gerektiğini belirlemek.

W1 Detektörde tanımlayabileceğiniz özelliklerden bazılarını beraber inceleyelim:

Lyric için ısı seviyesi ve nem gibi değerlerin alt ve üst sınırları tanımlanıyor. Böylece olağan dışı bir ısı seviyesi ya da nem tespit edildiğinde, Lyric cep telefonunuza uyarı mesajları gönderiyor. Ayrıca güncelleme sıklığı değiştirilerek, pil ömrü kullanım koşullarına göre ayarlanabiliyor.

Lyric sadece cep telefonuna uyarı göndermekle kalmıyor, aynı zamanda sizin belirleyeceğiniz kişilere elektronik posta da gönderiyor. Böylece acil bir durum olduğunda birden çok kişiye uyarı gideceği için mesajların görülmeme olasılığı en aza indiriliyor.

Isı ve nem değerlerini geçmişe dönük takip edebildiğiniz Lyric mobil uygulaması sayesinde dönemsel riskleri tespit edip, önceden önlem almak da mümkün olabiliyor.

Resideo teknolojiyi günlük yaşamımızı kolaylaştırmak için kullanıyor. Dışarıda geçirdiğimiz zamanlarda aklımız evde kalmıyor. Biz sosyal hayatımızı yaşarken Lyric evimize göz kulak oluyor.