Ürünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Akıllı Termostatın Farkı

Akıllı termostatların 8 avantajı

Bir evin enerji tüketiminin neredeyse yarısı ısıtma sistemlerinden kaynaklanır. Bu alanda yapılacak iyileştirmelerle enerji giderlerinizi kayda değer oranda azaltabilirsiniz. ‘Standart bir termostatın akıllı termostattan ne farkı var?’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. 

Akıllı termostatı standart termostatınızdan ayıran en büyük özellik zaman programı yapılabilmesidir. Uygulama ile uzaktan erişebileceğiniz termostatınızın zaman programını evinizde olmasanız dahi değiştirebilirsiniz. Zaman programı ile birlikte kullandığınız termostatınız kısa bir sürede evinizin koşullarını öğrenecek ve dış hava sıcaklığını da göz önünde bulundurarak evinizin ideal sıcaklığa en verimli şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

 

1. İnsan kaynaklı hataları ortadan kaldırır

Akıllı termostatlar günlük programınızı ve tercihlerinizi öğreniyor. Bu sayede kış aylarında evinize doğru yola çıktığınızda dereceyi yükseltiyor, evde olmadığınızda ise düşürüyor veya kapatıyor. Yani evden çıktığınızda ısıtma sistemini kapatmayı ya da kombinin derecesini düşürmeyi unutmanız bir problem değil. Akıllı termostat bunu sizin yerinize yapıyor ve böylece eviniz, sizi her zaman en uygun sıcaklıkta karşılıyor. Bu da hem enerji hem de zaman tasarrufu anlamına geliyor.

2. Evinize göz kulak olur

Akıllı termostatınız sayesinde evinizin sıcaklığını uzaktan kontrol edebiliyor ve yönetebiliyorsunuz.

3. Programınıza uyum sağlar

İşten eve erken döndüğünüzde, planlarınız değiştiği için eve dönmekten vazgeçtiğinizde veya bir pazar sabahı henüz yataktan çıkmamışken evin biraz daha ısınmasını istediğinizde akıllı termostatınıza mobil cihazınızla olduğunuz yerden talimat verebilirsiniz.

4. Bildirimler gönderiyor

Honeywell Home Akıllı Termostat, evinizdeki sıcaklık derecesi önceden belirlediğiniz sınırların altına düştüğünde veya üzerine çıktığında size e-posta ile haber veriyor ve düzenleme yapmanızı sağlıyor. İnternet bağlantınızdaki sıkıntıları da eş zamanlı olarak sizinle paylaşıyor.

5. Enerji tasarrufu sağlar

Bir akıllı termostatın sağladığı en büyük avantaj enerji tasarrufudur. Yaşam şeklinizi ve alışkanlıklarınızı öğrenen akıllı termostat, evinizin ihtiyaç duyduğunuzda ideal sıcaklıkta olmasını ve konfordan ödün vermeden tasarruf etmenizi mümkün kılıyor.

6. Kolayca kullanılabiliyor

Karmaşık tuşlar veya sistemlerle uğraşmanıza gerek yok. Kullanıcı dostu özellikleri, modern ekran tasarımları ve kullanışlı aplikasyonları sayesinde akıllı termostatları kullanmak çok kolay!

7. Zaman programı ile %30’a varan tasarruf sağlıyor

Akıllı Termostat ile haftanın farklı günleri ve değişen programınıza uygun olacak şekilde zaman programı oluşturabilirsiniz. Sadece gerekli olduğunda sıcaklığı konfor seviyesine yükselterek %30’a varan tasarruf elde edebilirsiniz.

8. Hızlı programlarla seçim yapmanızı kolaylaştırır

Total Connect Comfort (TCC) uygulamasını kullanarak ‘Ekonomi’, ‘Uzaktayım’ ve ‘Isıtma Kapalı’ hızlı programlarından birini seçebilirsiniz. Standart haftalık programınıza dönmek için hızlı programı iptal ederek, haftalık programı devreye almanız yeterli olacaktır.