Ürünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Termostat Neyi Değiştirir?

Honeywell Home ile konforu keşfedin!

Bulunduğunuz odanın sıcaklığını her zaman istediğiniz seviyede tutan bir termostat sayesinde kombinin yerini unutabilirsiniz! Resideo, dünyanın ilk sesle kontrol edilen ve bulut teknolojisiyle çalışan termostatını 4 yıl önce tanıttığında, cihazın kendisinin bulunduğu konum bile anlamını yitirdi. Kullanıcılar "Merhaba, termostat" dedikten sonra kablosuz teknolojiyle oda içinde diledikleri yerden sıcaklık ayarlaması yapabiliyor. Ancak bir termostatın hayatımıza kattığı faydaları daha iyi analiz etmek için, bundan biraz daha geriye gitmek gerekiyor.

Çok değil, yaklaşık 125 yıl önce, insanlar ısınmak için sobaları ya da binanın altında yer alan kömür kazanlarını ya da ocakları kullanıyordu. Dönemin gelişmiş ülkelerinde bile ocağa kürekle kömür atmak ve vanaları ayarlamak, ısınma ihtiyacını gidermenin doğal bir süreci olarak görülüyordu.

Evin içindeki sıcaklığı ayarlayabilmenin tek yolu, soğuk kış günlerinde her sabah bodrum kata inip ocaktaki ateşi yakmaktan ve kömürle harlamaktan geçiyordu. İnsanlığın bu en temel sorununu çözmeyi kafasına koyan azimli mucit Albert Butz, 1885 yılında bu ocakları kontrol etmeyi sağlayan bir cihaz geliştirdi Ve Honeywell’in temelini attı.

Bugün termostat denilince ilk akla gelen yuvarlak tasarımlı T-86 termostatlar 1953 yılında piyasaya sürüldü. Mevcut dikdörtgen modellerin yanında tasarımı ile çığır açan ve bir çok modele ilham veren T-86 ile termostatta yeni bir dönem başlamış oldu.

Oda termostatı nedir?

Termostat, en basit tanımı ile oda sıcakığını ölçümleyerek, ölçümlenen sıcaklık hedef değerinin altına düştüğünde ısıtma sistemini çalıştırıp hedef sıcaklık değerine ulaşıldığında sistemi kapatır.

Günümüzde kombi kullanılan sistemlerden, merkezi ısıtma sistemleri ve yerden ısıtma sistemlerine kadar bir çok farklı uygulamala birlikte çalışacak farklı termostat modelleri bulmak mümkün.

Isıtma sisteminin yönetimi akıllı evlerden bahsettiğimizde de öne çıkan konuların başında geliyor. Konfordan ödün vermeden tasarruf edebileceğimiz sistemler odak noktamız haline geldi. Akıllı cihazlarınızla, bir uygulama üzerinden erişebileceğiniz termostatınız ya da Evohome WiFi gibi akıllı zon kontrolü yapabileceğiniz kontrolörlerle haftalık ısıtma programı oluşturabilir, aynı gün için farklı sıcaklık seviyeleri belirleyebilirsiniz.

 

Evohome WiFi

Akıllı evler iiçn konfro sadece ısıtma sistemini açıp kapamak değil. Önemli olan evinizin farklı bölümleri için sıcaklık ayarı yapabilmek. Evohome’un modüler yapısı ile sisteminize, ihtiyaçlarınız doğrultusunda 12 adede kadar zon ekleyebilir ya da mevcut zonlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Evde olmadığınız zamanlarda sıcaklık minimum seviyedeyken eve gelmeden önce sıcaklığı yükseltip konfordan ödün vermeden tasarruf sağlayabilirsiniz. Geceleri yatak odalarını idea seviyeye getirirken, diğer odaların sıcaklığını minimumda tutabilirsiniz.

Evohome WiFi kontrolör evinizin ne kadar sürede ısındığını öğrenir ve ısıtma sisteminizi yaşam tarzınıza göre kontrol etmenizi sağlar. Total Connect Comfort (TCC) uygulaması ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden evinize ulaşabilirsiniz.

Konfor için Evohome’u tercih edin.