Ürünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Tesisatınızı Korurken Tasarruf Edin!

Basıncı düşürmenin en büyük avantajı su tasarrufu sağlamasıdır.

Kullanım suyu yönetimi, 120 yılı aşkın tecrübemizle uzman olduğumuz alanların başında gelir. Sıhhi tesisat ürün portföyümüz ve sayaçlarımız tecrübemizin yansımasıdır. Ürün gamımız içerisinde basınç düşürücüler ve regulatörler de yer alır.

Bir sıhhi tesisat sisteminin, doğal kaynakları koruyacak şekilde güvenilir ve konforlu kullanılabilmesi için sistem uygun su basıncında işletilmelidir. Su tedarik şirketleri, su basıncı için yerel gereksinimlere ve coğrafi yapıya odaklanırlar, bu da tesisatta 10 bar seviyesine kadar basıncın olabileceği anlamına gelir.

Aşırı basınç; konutlarda kullanılan cihazlara zarar verebilir, tesisatta uğultu oluşturur ve suyun aşırı tüketimi ile maliyetleri artırır. Sürekli dalgalanan basınç değerinin yanı sıra, kullanıcıların konforunun da düşmesine sebep olur. Basınç düşürücü vanalar, konutlardaki tesisatı korurken aşırı tüketimi de önler.

Basınç düşürücü vana nasıl çalışır?

Basınç düşürücü vanalar, kuvvet kıyaslama prensibi ile çalışır. Membran, ayar yayına karşı kuvvet uygular. Çıkış basıncı düşerse, daha büyük olan yay kuvveti vanayı açar. Çıkış tarafındaki basınç, membran ve yay arasındaki denge sağlanana kadar artar.

Basıncı düşürmenin en büyük avantajı su tasarrufu sağlamasıdır. 6 bar basınçla çalışan bir sistemdeki, günlük kişi başı su kullanımı 140 litreyken basınç 3 bar seviyesine indirildiğinde günlük kullanım 99 litreye düşer.